UBYTOVÁNÍ

Chalupa Pod Rozhlednou se nachází v typické chalupářské osadě Sviňovice , ležící na prosluněném svahu v nadmořské výšce 935 m. Jedná se o místo na jihovýchodním svahu hory Libín (1096 m.n.m.), kterému vévodí rozhledna s výhledem na okolní kopce CHKO Šumavy a při dobré viditelnosti i na Alpy. Sviňovice obklopují čisté šumavské lesy plné hub a lesních plodů, krásné prostorné pastviny, okouzlující překrásná a klidná příroda. Celé okolí nabízí řadu možností pro aktivní využití volného času, ale i k odpočinku. Kde jinde hledat naprostý klid, když ne tady. Jsou zde vynikající podmínky pro pěší turistiku, ráj zde najdou především cyklisti, ale i příznivci zimních sportů (v okolí upravované běžecké trasy a sjezdovka na Libínském Sedle).

Chalupa Pod Rozhlednou stojí na velkém a oploceném pozemku. Jedná se o velmi pěkně zrekonstruovanou chalupu, ve které jsou zachovány původní prvky venkovského rázu. Uvnitř objektu se nachází: vstupní chodba (lednice s mrazákem, špajzka, lavice, věšák), kuchyně (kamna s pecí, stůl s lavicemi, příborník, kompletní vybavení pro 10 osob), obývací pokoj (TV, rádio, kamna, sedací soupravy), koupelna (sprchový kout, umyvadlo, WC, T+S voda), podkroví 1. místnost (5 lůžek, šatník, stůl, židle), podkroví 2. místnost (5 lůžek, šatník, stůl, židle). Celá chalupa je vybavena starším stylovým nábytkem. V objektu je pitná voda. Chalupa se vytápí kamny na tuhá paliva nebo přímotopy.

Kolem objektu je zatravněný pozemek s malým rybníčkem, ohniště s posezením, kryté posezení, pískoviště a dětská houpačka. Parkovat je možné uvnitř oploceného pozemku.


ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU